Moje Lekarna
Nejlepší Online Lékárna
Český Telefon:
Mezinárodní Telefon:
Váš košík
Kč 0.00

Často kladené dotazy

Dříve, než budete v případě, že máte nějaké otázky, kontaktovat náš tým zákaznické podpory, zkuste se podívat, zda nenajdete odpověď v této sekci. Tady jsme pro vás sepsali odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které mají zákazníci ohledně našeho obchodu a nákupu v něm. Pokud zde uspokojivou odpověď nenajdete, samozřejmě můžete kdykoli kontaktovat náš přátelský, profesionální tým, který vám pomůže vyřešit jakékoliv potíže. Naše zákaznická podpora je k dispozici na živém chatu, na emailu, případně prostřednictvím online formuláře, který přímo vyplníte online.

Je nákup léků v online lékárně povolen zákonem?

Ano, naše online lékárna je obchod s certifikátem od státního ústavu pro kontrolu léčiv. To znamená, že se v podstatě nelišíme od klasické kamenné lékárny. Léčiva odebíráme pouze od zavedených farmaceutických firem a výrobců, nenajdete u nás žádné levné padělky. Všechny léky mají důležité ochranné prvky, jako je například datum výroby a datum spotřeby, ochranné logo výrobce, nebo výrobní číslo šarže. Všechny naše léky jsou certifikovány americkou FDA, což je obdoba našeho Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Mohu v lékárně získat i léky na předpis?

Nejsme bohužel klasická lékárna, která má smlouvu se zdravotními pojišťovnami, takže u nás není v současné době možné nakupovat léky, které jsou pouze na lékařský předpis. Všechny léky jsou proto placené. Nicméně pokud sháníte nějaký lék, který je na předpis, moje-lekarna.com nabízí kvalitní alternativy v podobě generických léků se shodným účinkem, takže velmi doporučujeme si vždy celou sekci konkrétních léků pečlivě projít.

Co jsou to generické léky?

Po vyvinutí převratného léku si na něj většinou farmaceutická firma zřídí patent. Ten ovšem nemá neomezenou platnost a za určitou dobu vyprší. Co zůstává, je jméno léku, které ostatní výrobci nesmějí používat, aby neporušovali autorské právo. Pokud se mezitím lék osvědčí, nic nebrání dalším firmám vyrábět identické léky se stejnou účinnou látkou (například většina léků proti bolesti obsahuje účinnou látku ibuprofen). Těmto lékům se stejným účinkem, které tvoří skupinu léků, řešících určitý problém, se pak říká generika nebo generická léčiva.

Je prodej léků nějak omezen?

V souladu se zákonem smíme prodávat pouze dospělým osobám ve věku minimálně 18 let.

Nabízíte záruku vrácení peněz v případě nespokojenosti?

Ano, pokud se kupující z jakéhokoli důvodu rozhodne, že nechce produkt vyzkoušet, může nám ho v neporušeném původním balení do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Peníze vracíme stejným způsobem, jakým byla provedena platba. Bohužel na reklamace již otevřených balení léků nemůžeme brát z logických důvodů zřetel, jelikož všechny námi nabízené produkty spadají do kategorie volně prodejných. Vždy se tedy před užitím poraďte s lékařem nebo s našim lékárníkem.

Jak mohu konzultovat léky s vaším lékárníkem?

Náš odborný tým zákaznické podpory se skládá z expertů v nejrůznějších oborech, od medicíny, přes farmacii, ekonomii, právo, až po technické a IT obory. Pokud si přejete konzultovat svůj zdravotní stav a vhodné léky s lékárníkem, zvolte příslušnou možnost během kontaktu se zákaznickou podporou. Berte prosím na zřetel, že odpověď může nějakou chvíli trvat, protože se jedná o odbornou pomoc, ke které je nutné si zjistit podrobnosti.

Kam se mohu obrátit v případě nežádoucích účinků?

Protože neexistuje lék bez prokázaných vedlejších účinků, je možné, že se dostaví i u některého z našich produktů. Nabízíme pouze volně dostupné přípravky, a za vedlejší účinky se tedy zříkáme jakékoliv odpovědnosti. Vždy se před zapojením nového léku do své léčebné kúry poraďte se svým lékařem či lékárníkem, a pokud by se dostavily nežádoucí účinky, okamžitě vyhledejte odbornou zdravotnickou pomoc.

Jak zabezpečujete finanční transakce?

Naše online lékárna si zakládá na maximální možné bezpečnosti zákazníků. Proto o vás neuchováváme žádné osobní ani bankovní údaje a vše probíhá pomocí zpracovatelských firem třetí strany. Žádný zaměstnanec moje-lekarna.comM tedy nebude mít přístup k vašim údajům o bankovním účtu, nebo kreditních kartách. Celý platební systém je navíc kódován prostřednictvím SSL.

Jsou moje osobní údaje v bezpečí?

Osobní údaje a jejich ochranu bereme v moje-lekarna.com velmi vážně. Proto jsme implementovali několik úrovní jejich zabezpečení a systém neustále vylepšujeme. V současné době je náš internetový obchod plně v souladu s nejnovějším evropským nařízením GDPR a žádné citlivé osobní údaje si na stránce neuchováváme.

Za jak dlouho od objednávky mi dojde zboží?

Obvyklá doba doručení zboží jsou 1-3 týdny, zboží expedujeme od pondělí do pátku. V případě, že si objednáte produkty v pátek odpoledne, budou odeslány v pondělí a očekávat je můžete během úterý. Naše lékárna nedoručuje o víkendech a ve státní svátky, berte to prosím na zřetel při odesílání objednávky a plánování jejího doručení.

Mohu změnit objednávku po jejím zaplacení?

Ano, pokud jste ihned po potvrzení své objednávky zjistili, že jste si omylem objednali produkty, o které nemáte zájem, můžete obratem kontaktovat naši linku zákaznické podpory a objednávku upravit. To samozřejmě platí jen za předpokladu, že objednávka ještě nebyla vyřízena ve skladu a zboží nebylo zabaleno a expedováno. Pokud k tomu mezitím došlo, bohužel není z kapacitních důvodů možné jiné řešení, než chybnou objednávku vrátit a udělat v našem obchodě novou. Vrácení zboží je bezplatné a peníze vám budou vráceny, pouze poštovné a balné samozřejmě platíte vy jako zákazník.

Mohu chybnou objednávku zrušit?

Ano, chybnou objednávku je možné zrušit, ovšem pouze v případě, že ihned, jak si to uvědomíte, kontaktujete náš tým zákaznické podpory. Jestliže objednávka ještě nebyla vyřízena a předána kurýrní službě, která ji má doručit, je možné ji stornovat a vrátit peníze stejným způsobem, jakým jste za své zboží zaplatili. Pokud již objednávka byla předána přepravní službě a expedována ze skladu, můžete pouze objednávku neotevřenou vrátit naší firmě, respektive odmítnout její převzetí. V takovém případě vám vrátíme cenu za zboží a vy zaplatíte pouze poštovné a balné.

Nabízíte i velkoobchodní prodej, například zdravotnickým zařízením?

Ano, lékárna moje-lekarna.com nabízí samozřejmě i spolupráci například se zdravotnickými nebo školskými zařízeními, domy s pečovatelskou službou, ozdravovnami nebo soukromými institucemi. Protože každá firma má trochu jiné požadavky a podmínky, je zde nutný zcela individuální přístup. Pokud máte zájem o velkoobchodní spolupráci, budeme rádi, když nás budete kontaktovat přímo emailem a domluvíme se na podrobnostech.

Posíláte zásilky i do zahraničí?

Ano, naše lékárna má pobočky po celém světě, a je možné doručit zásilku v podstatě kamkoliv. Musíte ale počítat s o trochu delší dodací lhůtou, obvykle mezi 7 - 21 dny, podle destinace. Nejčastěji dodáváme na Slovensko, prostřednictvím kurýrních služeb nebo prostřednictvím České Pošty. Pokud máte jinou dodací a fakturační adresu, jste například dlouhodobě pracovně v zahraničí, uveďte to prosím při dokončování objednávky, kde vyplníte obě zmíněné adresy.

Mohou při posílání do zahraničí zadržet zásilku na hranicích?

Ano, na celnici mohou náhodně zadržet jakoukoli poštovní zásilku. Pokud by k takovému problému došlo, budete o tom informováni a my se pokusíme problém vyřešit ve váš prospěch. Vždy si raději předem zkontrolujte, jaké předpisy platí v té které konkrétní zemi pro dovoz a zasílání léků, abyste nepřekračovali zákon v případě objednávky. Rovněž si zjistěte, jaká je maximální finanční hodnota zboží, které je možné zaslat bez nutnosti platit clo. Tato částka se v různých zemích liší.

Můj účet